Ako urobiť dobrý prvý dojem tak, že budete vyzerať múdrejšie a atraktívnejšie? TAKTO!

Ako urobiť dobrý prvý dojem tak, že budete vyzerať múdrejšie a atraktívnejšie? TAKTO!
 • 12.03.2024
 • Lenka Biba Slovak

Aby ste urobili čo najlepší prvý dojem, dôležité je byť samým sebou a prejaviť úprimnosť a pozitivitu. Je dôležité venovať pozornosť svojmu oblečeniu a správaniu, aby ste pôsobili starostlivo a upravene. Je tiež dôležité počúvať a pozorne vnímať to, čo druhý hovorí a prejaviť záujem o jeho predstavy a názory.

Dôležité je tiež byť zdvorilý a rešpektovať druhých ľudí. S úsmevom a pozitívnym prístupom budete mať väčšiu šancu na vytvorenie dobrého prvotného dojmu. Buďte autentický a dôsledný vo svojich prejavoch a konaniach. Týmto spôsobom si môžete byť istý, že váš prvý dojem bude čo najlepší!

Dobrý prvý dojem je dôležitý!

Dobrý prvý dojem je dôležitý pre ľudí z viacerých dôvodov.

 • Po prvé, prvý dojem môže ovplyvniť to, ako s nami ostatní ľudia komunikujú a akceptujú nás. Ak zanecháme dobrý prvý dojem, pravdepodobne budeme mať lepšie vzťahy s ostatnými ľuďmi a budeme sa cítiť pohodlnejšie v sociálnych situáciách.
 • Ďalším dôvodom je, že prvý dojem môže ovplyvniť našu kariéru a profesionálny život. Šanca na získanie práce, povýšenie alebo iné profesionálne príležitosti môže byť výrazne ovplyvnená tým, aký prvý dojem zanecháme na ostatných.
 • Okrem toho, dobrý prvý dojem nám môže pomôcť budovať dôveru, rešpekt a dobrú povesť medzi našimi známymi a kolegami. Ľudia budú mať pozitívne názory o nás a budú nás vnímať ako spoľahlivých a sympatických jednotlivcov.

V konečnom dôsledku, dobrý prvý dojem má schopnosť ovplyvniť náš osobný život, kariéru a sociálne vzťahy, preto je dôležité venovať pozornosť tomu, ako sa prezentujeme ostatným a aký dojem zanechávame.

Ako urobiť dobrý prvý dojem?

Pre dobrý prvý dojem je dôležité:

 • správna komunikácia - byť zdvorilý, priateľský a ústretový,
 • dobrý vzhľad - byť upravený a starostlivo oblečený,
 • pozornosť a záujem o druhú osobu - ukázať, že vás zaujíma to, čo hovorí,
 • pozitívna energia - prejaviť optimizmus a úsmev,
 • sebavedomie a sebavedomý postoj - byť sebavedomý bez toho, aby ste boli arogantný,
 • dodržiavať základné spoločenské pravidlá - napríklad pozdrav, pozvanie, čestné správanie.

Tieto body vám môžu pomôcť vytvoriť dobrý prvý dojem a zanechať pozitívny dojem na ostatných.

Neprehliadnite: Čaj podľa krvných skupín: Ktorý je vhodný práve pre vás?

Ako vyzerať múdrejšie?

Aby ste pôsobili múdrejšie a urobili lepší prvý dojem, odporúčame vám dodržiavať nasledujúce tipy:

 • Oblečte sa primerane: Vyberte si oblečenie, ktoré je vhodné pre príležitosť, v ktorej sa zúčastňujete. Vyhnite sa príliš výrazným vzorom a farbám a radšej vsaďte na klasické a elegantné kúsky.
 • Dbajte na správnu hygienu: Dôležité je mať upravený účes, upravené nechty a čisté odevy. Dávajte pozor na to, aby vaše oblečenie nebolo zmačkané alebo špinavé.
 • Držte sa prirodzeného make-upu: Ak sa líčite, skúste sa držať prirodzených odtieňov a minimalizovať agresívne líčenie.
 • Držte sa vzpriamene: Správna poloha tela a postavenie môže signalizovať sebavedomie a istotu. Držte sa vzpriamene.
 • Zaujímajte sa o tému rozhovoru: Snažte sa mať informácie o témach, o ktorých sa bude rozprávať, aby ste mohli viesť zmysluplnú a inteligentnú konverzáciu.
 • Buďte zdvorilí a ústretoví: Buďte zdvorilí voči ostatným ľuďom a prejavujte záujem o ich názor a počúvajte ich s úctou.

Týmito malými gestami môžete zanechať dojem múdrejšej a sebavedomejšej osoby.

Ako vyzerať atraktívnejšie?

Vzhľad a atraktivita sú subjektívne pojmy, pretože každý má svoje vlastne predstavy o tom, čo považuje za atraktívne. Atraktivita môže byť spojená s fyzickým vzhľadom, ako sú napríklad tvar tela, farba vlasov ci oči, tvar pery, tvar tvare a výška. Okrem toho, aj osobnosť, šarm, sebavedomie a správanie môžu prispieť k celkovej atraktivite. Je dôležité si uvedomiť, že krása je vždy subjektívna a každý človek je krásny vo svojom vlastnom spôsobe. Každý má niečo jedinečné a špeciálne, čo ho robí atraktívnym a krásnym.

Atraktívny vzhľad môže byť subjektívny a závisí od individuálnych preferencií. Avšak, niektoré spôsoby, ako môžete vyzerať atraktívnejšie, zahŕňajú:

 • Udržiavať dobrú osobnú hygienu - pravidelné kúpanie, čistenie zubov a starostlivosť o pleť a vlasy sú kľúčové pre dobrý dojem.
 • Oblečenie - oblečte sa do oblečenia, v ktorom sa cítite pohodlne a ktoré vám lichotí. Prispôsobte svoj štýl podľa svojich preferencií a osobnosti.
 • Zdravá životospráva - starajte sa o svoje zdravie tým, že sa správne stravujete, dostatočne cvičíte a spíte.
 • Sebavedomie - buďte sebaistí a pozitívni. Sebavedomie môže byť veľmi atraktívne.
 • Komunikácia - naučte sa komunikovať otvorene a empaticky. Zlepšite svoje schopnosti počúvať a vyjadriť svoje myšlienky a pocity.

Pamätajte však, že nič nie je dôležitejšie, než byť autentickým a konať podľa vašej vlastnej osobnosti. Atraktivita prichádza aj z vnútra a je dôležité byť verný sebe a svojim hodnotám.

Odporúčame aj: Rastliny pre šťastie v domácnosti a nové finančné príležitosti

Vzhľad a atraktivita

Vzhľad a atraktivita hrajú dôležitú úlohu pri tvorbe prvých dojmov, pretože predstavujú prvý kontakt medzi dvoma ľuďmi.

Ľudia sa väčšinou riadia prvými dojmami a tieto dojmy môžu ovplyvniť, aké pocity máme voči danej osobe.

 • Dobrý vzhľad a atraktivita môžu vyvolať pozitívne emócie a zvýšiť dôveru voči druhej osobe.
 • Ľudia, ktorí sa cítia dobre oblečení a starajú sa o svoj vzhľad, pôsobia sebaisto a príjemne.

Okrem toho, efektívna komunikácia a vzájomné porozumenie môžu byť ovplyvnené aj výchovou a prostredím, v ktorom sme vyrastali. Dobrý vzhľad a atraktivita môžu byť pre niekoho významné, pre iných menej. Je dôležité byť sám sebou, prirodzený a priateľský, pretože to je to, čo väčšina ľudí skutočne ocení.

Oblečenie a vzhľad

Oblečenie a vzhľad sú veľmi dôležité faktory, ktoré ovplyvňujú prvý dojem, ktorý si ľudia o vás vytvoria. Ľudia automaticky posudzujú vašu osobnosť, sebavedomie a sebarešpekt na základe vášho oblečenia a vzhľadu. Preto je dôležité dbať na to, čo si oblečiete a ako sa vystavíte verejnosti.

Pri prvom kontakte je dôležité držať sa zásady "menej je viac" a zvoliť jednoduchý a vkusný outfit, aby ste pôsobili štýlovo a zároveň rešpektovane. Pamätajte, že vaše oblečenie a celkový vzhľad by mali odrážať váš osobný štýl, no vždy s ohľadom na danú situáciu a zároveň na to, aby ste si udržali profesionalitu a dôveryhodnosť.

Inteligentná prezentácia

Inteligentná prezentácia má veľký vplyv na vytvorenie dobrého prvotného dojmu. Keď prezentujete svoje myšlienky jasne a súvislo, ukazujete svoju schopnosť komunikovať a vyjadrovať sa. To naznačuje, že ste dobre pripravení, že viete, čo hovoríte, a že ste odborne kompetentní.

Inteligentná prezentácia tiež môže zvýšiť vašu dôveryhodnosť a autoritu v danom obore, čo môže posilniť vaše postavenie a zvýšiť šance na úspech. Ľudia majú tendenciu dôverovať tým, ktorí sa zdajú inteligentní a rozumne argumentujú.

Preto je dôležité venovať pozornosť tomu, ako prezentujete svoje myšlienky a nápady, aby ste vytvorili pozitívny prvotný dojem.

Tip pre vás: Ľudské emócie: Toto je 6 základných emócií a takto ovplyvňujú naše správanie

Očný kontakt a sebadôvera

Očný kontakt a sebadôvera sú veľmi dôležité pri tvorbe dobrého prvý dojmu.

Keď máte s niekým dobrý očný kontakt a prejavujete istotu vo svojich gestách a reči tela, pôsobíte sebaistým a dôveryhodným dojmom.

 • Očný kontakt je dôležitý preto, lebo oči sú zrkadlom duše a keď sa na niekoho pozeráte do očí, prejavujete záujem a úctu voči nemu.
 • Zároveň to dodáva vašej komunikácii dôveryhodnosť a autenticitu.
 • Sebadôvera je tiež dôležitá, pretože ľudia radi komunikujú s ľuďmi, ktorí majú pozitívny pohľad na seba samých a vedia sa udržať vo vzťahu s ostatnými.
 • Keď máte sebadôveru, pôsobíte príťažlivo a presvedčivo na druhých.

Spolu tieto vlastnosti vytvárajú silný dojem a zanechávajú pozitívny pocit u vašich partnerov alebo kolegov. Preto je dôležité dbať na očný kontakt a uplatniť sebadôveru vo svojej komunikácii, aby ste zanechali dobrý prvý dojem.

Výzor + reč tela + úsmev

Áno, výzor, reč tela a úsmev sú veľmi dôležité pri tvorbe prvotného dojmu.

 1. Výzor hovorí o tom, ako sa človek o seba stará a akú má osobnú hygienu.
 2. Reč tela zasa odhaľuje naše emócie a postoje voči danej situácii či osobe.
 3. Úsmev je veľmi silný signál, ktorý naznačuje priateľstvo a otvorenosť.

Preto je dôležité venovať pozornosť týmto faktorom, aby sme vytvorili pozitívny prvý dojem.

Neverbálna komunikácia

Neverbálna komunikácia zohráva veľmi dôležitú rolu pri vytváraní prvých dojmov. Naše telo a jazyk tela hovoria veľa o našich skutočných pocitoch a myšlienkach. Ak sa snažíme ukázať seba ako sebaisto a pozitívne, je dôležité premýšľať nielen o tom, čo hovoríme slovami, ale aj o tom, ako sa správame a aké signály vysiela naše telo.

Pokiaľ vysiela naše telo nesprávne signály (napríklad nervózne ťaženie očami, prekrížené ruky), môže to mať negatívny vplyv na predsudky ostatných a na prvotný dojem, ktorý na nich zanecháme. Preto je dôležité venovať pozornosť neverbálnej komunikácii a byť vedomí toho, aké správanie a signály vysielame svojím telom, aby sme mohli vytvoriť pozitívny prvý dojem.

Prečítajte si aj: Filmové SEX scény, ktoré páry nažhavia! Tieto filmy musíte vidieť!

Výber slov

Výber slov má veľký vplyv na prvý dojem, ktorý robíte na ostatných ľudí. Keď si vyberáte slová starostlivo a rozvážne, môžete sa prezentovať ako zdvorilý, ohľaduplný a inteligentný človek. Na druhej strane, nevhodné slová môžu vytvoriť dojem, že ste nevychovaní, nevzdelaní alebo neúprimní.

Dôležité je preto, aby ste si dávali pozor na to, aké slová používate v rôznych situáciách a s rôznymi ľuďmi, aby ste si udržali pozitívny prvý dojem.

Podanie rúk

Podanie rúk je dôležitou súčasťou prvého stretnutia s niekým novým a má veľký vplyv na to, ako si ľudia navzájom vytvoria prvý dojem. Pri správnom podaní rúk si navzájom prejavujeme záujem a úctu, a tým sa vytvára pozitívne a priateľské prostredie.

Preto je dôležité venovať pozornosť správnemu podaniu rúk, aby ste si vytvorili dobrý prvý dojem na ľudí, s ktorými sa stretávate.

Humor a príťažlivosť

Humor a príťažlivosť môžu mať veľký vplyv na dobrý prvý dojem. Keď sa stretávame s novými ľuďmi, sme väčšinou viac naklonení k tým, ktorí nás dokážu pobaviť a ktorí nám pôsobia príťažlivo. Humor dokáže uvoľniť atmosféru a vytvoriť pozitívnu náladu, čo nám môže pomôcť nadviazať lepší vzťah s novými známymi.

 • Príťažlivosť tiež hrá dôležitú úlohu pri tvorení dojmu o niekom.
 • Ľudia, ktorí sa o seba starajú a snažia sa vyzerať dobre, často pôsobia príťažlivo a sebavedomo.
 • Príťažlivosť môže byť vizuálna, ako je napríklad vzhľad a štýl oblečenia, ale môže sa týkať aj osobnostných vlastností, ako je sebavedomie a charizma.

Dobrý prvý dojem je dôležitý pri budovaní nových vzťahov a získavaní dôvery. Humor a príťažlivosť môžu byť kľúčové pri získavaní priazne a sympatie ľudí, s ktorými sa stretávame. Je dôležité byť autentický a zostávať verný sám sebe, pretože ľudia dokážu veľmi rýchlo vnímať, či druhá osoba je pravdivá a autentická.


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní