6 tipov, ako dosiahnuť rovné vlasy bez žehličky

6 tipov, ako dosiahnuť rovné vlasy bez žehličky
  • 09.08.2022
  • Zuzana Andrášová

    • Zdieľaj:
  • 0

Ženy s prirodzenými kučeravými vlasmi majú po umytí krásne kučierky. Tie s prirodzenými rovnými vlasmi majú pre zmenu rovné, bez toho, aby použili žehličku. A sú ženy, ktoré nemajú ani rovné, ani kučeravé vlasy. Pri tomto type vlasov, či už chcete kučery, alebo krásne hladké vlasy, sa vždy musíte troška „potrápiť“, aby ste ich dosiahli.

Prinášame preto 6 tipov, ako dosiahnuť rovné vlasy bez toho, aby ste museli siahnuť po žehličke na vlasy.

Odporúčame: Portrét odvahy: Olena Zelenská na titulke módneho časopisu Vogue

Začnite pri umývaní vlasov

Ak chcete mať rovné vlasy bez toho, aby ste ich vystavili vysokej teplote žehličky, začnite ich vyrovnávať už pri ich umývaní. Siahnite preto po prostriedkoch s obsahom keratínu.

Ďalším krokom je vhodný uterák. Zaobstarajte si radšej kvalitnejší, ktorý dostatočne absorbuje vodu z vašich vlasov bez toho, aby ste ich šúchali. Priznajme si, robíme to niektoré často, aj keď sme si vedomé, že si tým vlasy ničíme.

Vhodný hrebeň a česať, česať, česať

Ak chcete dosiahnuť rovné vlasy pri ich česaní sa vyhnite okrúhlej kefe. Najlepší je hrebeň so širokými zúbkami. Vlasy si nechajte prirodzene vyschnúť a v pravidelných intervaloch ich každých 5 minút celé prečesávajte.

Môžete ich tiež pri česaní fénovať, ale len studeným vzduchom.

Super pomôckou je vrkoč

K rovným vlasom pomôže aj obyčajný konský chvost. Ak máte dlhé vlasy po jeho dĺžke každých približne 5 cm umiestnite gumičku, aby nedošlo k zvlneniu vlasov. Keď sú vlasy suché, gumičky dajte dole a vlasy prečešte.

Pozri aj: Hlad a emócie sú vedecky prepojené: Zažeňte ho a potlačíte aj hnev

Prípravky na vlasy

Po umytí vlasov môžete pre dosiahnutie rovných vlasov použiť aj špeciálne vlasové prípravky. Na trhu sú k dispozícii rôzne vyrovnávacie krémy alebo tiež vlasové olejčeky.

Pomôže aj henna

Veľmi obľúbeným produktom je aj vlasová henna. Ak si vyberiete bezfarebný typ henny, vaše vlasy budú nielenže silnejšie, ale pomôže vám aj pri problémoch s lupinami. Henna zároveň bráni aj štiepeniu vlasových končekov.

Pri pravidelnom používaní aspoň dvakrát mesačne budú vaše vlasy rovnejšie.

Maska z olivového oleja

Vyrovnať vaše vlasy pomôže aj domáca maska z olivového oleja. Zohrejte 3 lyžice olivového oleja. Následne zohriaty olej naneste na vlasy, ktoré omotajte potravinovou fóliou. Pre lepší účinok sa odporúča nechať olej na vlasoch celú noc. Ráno si vlasy niekoľkokrát umyte.

Neprehliadni: Vieme, koľko dní týždenne majú starí rodičia venovať starostlivosti o vnúčatá


    • Zdieľaj:
  • 0
Návrat hore
Autor článku

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Čo čítajú ostatní