Aké vlastnosti by mal mať pre vás ideálny partner?

Aké vlastnosti by mal mať pre vás ideálny partner?
  • 05.01.2024
  • Naomi Maduro

Každý z nás chce mať úspešný vzťah v každom smere. Aby sa tak stalo, potrebujete mať po svojom boku partnera, ktorý sa k vám v každom smere hodí! Aký partner je pre vás ideálny? Aké kľúčové vlastnosti musí mať vaša vysnívaná láska?

Vzťahy sú neoddeliteľnou súčasťou života, no dôležité je pochopiť, čo od partnera očakávame a čo naozaj potrebujeme. Väčšina žien hľadá dokonalého chlapa na založenie rodiny. Chlapa, ktorý jej poskytne pocit bezpečia, dôvery ale aj romantiku.

Kto je vlastne ten ideálny partner a čo musí spĺňať? Odpoveď nato môžeme hľadať aj v astrológii. Práve osobnostné črty jednotlivých znamení môžu vo veľkej miere ovplyvniť naše preferencie lásky.

Tip pre vás: Ako byť sexi? Podľa mužov na to treba ísť takto!

Vlastnosti, ktoré by mal mať ideálny partner:

1. Dôvera, vernosť a bezpečnosť 

Dôvera je základným kameňom zdravého vzťahu. Ideálny partner by teda mal byť dôveryhodný, spoľahlivý a verný. Na tom sa zakladá predsa každý úspešný vzťah. Partner by takisto mal svojej partnerke dodávať pocit bezpečia a istoty. 

2. Komunikácia

Schopnosť otvorene a úprimne komunikovať je dôležitá a nevyhnutná pre riešenie problémov a vyjadrenie pocitov. Ideálny partner musí vedieť vypočuť svoju partnerku a rovnako nechať ju vyjadriť sa.

3. Spoločné hodnoty

Partneri by mali mať podobné hodnoty a presvedčenia, aby sa vzťah mohol harmonicky rozvíjať. Jedine tak sa dokážu spoločne vyrovnať so svojimi životnými rozhodnutiami a prioritami.

4. Empatia

Ideálny partner je schopný pochopiť a cítiť emócie partnera a byť empatický. Schopnosť cítiť emócie druhého človeka je vo vzťahu zlomová vec.

5. Podpora a porozumenie

Partneri by mali byť ochotní podporiť jeden druhého vo všetkých aspektoch, cieľoch a ambíciách. V ťažkých časom byť oporou a podporou pre svoju partnerku. 

6. Zmysel pre humor

Schopnosť spoločne sa smiať a zvládať ťažkosti s humorom je rovnako veľmi dôležitá. Dobre vie pomôcť v ťažších časoch a situáciách.

7. Vzájomná príťažlivosť 

Fyzická a emocionálna príťažlivosť k partnerovi je dôležitá pre intimitu a spojenie. Bez toho skrátka nejde. 

8. Spoločné záujmy

Mať spoločné záujmy alebo koníčky môže pomôcť udržiavať vzťah zaujímavým. Spoločnými aktivitami dokážete prežívať radosť a krásne momenty spoločne. A tak upevňovať vzťah.

9. Vzťahová zrelosť

Ideálny partner je schopný pracovať na riešení konfliktov a tak rásť v rámci vzťahu.

10. Vzájomný rešpekt a tolerancia

Ideálny partner by mal rešpektovať názory, hranice a individualitu partnera. Tolerovať aj iný názor, ako je ten jeho. Vzájomne sa pochopiť, aj keď sa vyskytnú iné pohľady na danú vec.

Aký je váš ideálny partner podľa znamenia zverokruhu

BARAN 

Znamenia Baran je známy svojou energiou, vášňou a odvahou. Baran potrebuje partnera, ktorý mu dovolí viesť, miluje vzrušenie a outdoorové aktivity. Barani sú odvážni a neboja sa preberať iniciatívu. Práve kvôli tomu sú vo vzťahu pripravený prevziať vedúcu úlohu a chrániť svojho partnera.

Dokážu pridať žiarivosť a aktívitu do vzťahu. Barani sú väčšinou lojálni a oddaní svojim partnerom. Keď sa zaviažu, snažia sa o vzťahy na celý život. No môžu mať sklon k impulzívnym rozhodnutiam a náhlym zmenám. A preto je dôležité pre nich nájsť rovnováhu medzi spontánnosťou a rozvahou!

BÝK

Býk je známy svojou trpezlivosťou, vernosťou a pozemskou povahou. Je verný a spoľahlivý partner. Raz, keď sa rozhodne pre vzťah, je pravdepodobné, že bude trvať na jeho zachovaní. Býci majú v sebe veľkú trpezlivosť a sú schopní čakať na to, čo chcú. 

Býci si často cenia materiálne hodnoty a stabilitu. Chcú partnera, ktorý si cení finančnú istotu, je vášnivý, romantický a zmyselný. Sú oddaní a vždy sa snažia byť oporou pre svojho partnera v ťažkých časoch. Vytvoria domov a rodinný život, ktorý poskytuje hmotnú bezpečnosť a komfort.

Odporúčame:  Dosiahnite úspech v roku 2024 s týmito osvedčenými zvykmi!

BLÍŽENCI

Sú známi svojou komunikatívnou, zvedavou a rýchlo sa meniacou povahou. Naozaj veľmi radi rozprávajú a vo vzťahu sú schopní vyjadriť svoje myšlienky a pocity otvorene a spontánne. Skúmajú nové veci, učia sa a zaujímajú sa o nové skúsenosti. Oceňujú partnera, s ktorým môžu viesť zaujímavé rozhovory. Blíženci sú spoločenskí a hraví a flexibilní.

Dokážu spraviť rýchlu zmenu! Blíženci majú tendenciu meniť svoje názory a záujmy rýchlo. Ich partneri by mali byť pripravení na ich variabilnú povahu. Potrebujú si zachovať svoju nezávislosť a slobodu. Milujú svoj priestor na osobné záujmy a aktivity. Radi flirtujú a sú priateľský voči svojmu okoliu. Objavovanie nových miest, cestovanie je pre nich skutočne vzrušujúce.

RAK

Verní, citliví, empatickí a so starostlivou povahou, takí sú Raci! Ľahko vnímajú emócie druhých. Snažia sa byť podporujúci voči svojim partnerom a majú silný zmysel pre intuíciu. Majú tendenciu investovať veľa emocionálnej energie do svojho partnera. Raci majú veľký dôraz na rodinu a domov!

Snažia sa vytvoriť stabilné a bezpečné prostredie pre svojich partnerov a rodinu. Vnášajú do vzťahu pocit istoty a kontinuity. Často sú závislí na svojich partneroch a môžu mať sklony k pocitu separácie, keď sú ďaleko od nich. Očakávajú pozorného a starostlivého partnera, ktorý im poskytuje istotu a váži si rodinný život.

Bude ťa zaujímať: Hľadáš si partnera? Zameraj sa na protiklady. Kouči vysvetľujú dôvody

LEV

Charakteristické črty Leva sú jednoznačne sebavedomie, vášnivosť a charizma! Často sú lídrami vo vzťahu a majú sklon prevziať vedúcu úlohu. Levi dokážu byť veľmi vášniví, energickí v láske a výnimočne oddaní a lojálni svojim partnerom. O svojich partnerov sa starajú a ponúkajú im komfort. Potrebujú partnera, ktorý naozaj vie milovať, je hravý a stane sa z neho najlepší priateľ.

Ich prirodzená charizma priťahuje pozornosť druhých ľudí. Sú odvážni, schopní čeliť výzvam, pripravení brániť svojich blízkych a postaviť sa za nich. Na druhej strane často potrebujú pozornosť a uznanie pretože chcú byť obdivovaní a cenení za svoje úspechy a kvality. U Leva sa musíte pripraviť na sklony k dominancii a kontrole! 

PANNA

Panny sú analytické, praktické a známe svojou detailnou povahou. Majú tendenciu analyzovať a riešiť problémy vo vzťahu s veľkou pozornosťou k detailom! Toto astrologické znamenie je šťastné, keď sa môže starať o svojich partnerov. Panny robia drobné veci, aby prejavili svoju starostlivosť.

Sú to často skromní ľudia a nevyžadujú veľkú pozornosť alebo ospevovanie za svoje činy. Nuž ale ich sklony byť perfekcionistami a pocit, keď je všetko v poriadku môže viesť k vysokým nárokom na seba aj na partnera. Panna žiari s partnerom, ktorý jej pomáha organizovať život, stojí po jej boku v ťažkých chvíľach a inšpiruje ju.

Vyskúšaj:  7 fascinujúcich dôvodov, prečo je žena v znamení LEV jedinečná

VÁHY

Znamenie Váhy je známe svojou vyváženou, harmonickou a spravodlivou povahou. Váhy sa snažia udržiavať harmóniu a rovnováhu vo vzťahu. Ochotne pracujú na riešení konfliktov a zabezpečia, aby vzťah bol pokojný a harmonický. Majú silný zmysel pre spravodlivosť a snažia sa byť féroví vo vzťahu.

Váhy môžu mať sklony byť váhavé pri rozhodovaní, pretože sa snažia vážiť všetky možnosti a náležite ich zvážiť. Sú romantické a vášnivé bytosti. Majú radi romantické gestá a vzťahy plné lásky. Váhy sú často ochotné spolupracovať s partnermi na dosiahnutí spoločných cieľov. Vyhýbajú sa konfliktom a snažia sa nájsť kompromis. Váhy potrebujú partnera, ktorý dokáže zvládať emócie, je dynamický a vždy pripravený na akciu.

ŠKORPIÓN

Vášniví, intenzívni a s obrovským odhodlaním! Škorpióni majú hlboké emócie a v láske sú schopní prejavovať silné vášne a túžby. Majú intenzívnu povahu a hľadajú hlboké a zmysluplné vzťahy. Silná vôľa im dopomáha oddať sa s veľkou energiou všetkým cieľom. Často majú tajomnú a záhadnú povahu.

Nie vždy prezradia všetky svoje emócie a myšlienky na povrch. Sú verní a lojálni vo svojich vzťahoch a očakávajú rovnakú lojalitu od svojich partnerov. Snažia chrániť a brániť svojich blízkych a partnerov lebo majú v sebe ochranárske inštinkty. Na druhej strane majú sklony k chceniu kontrolovať svoje vzťahy a situácie okolo seba. Potrebujú spoľahlivého partnera, ktorý v nich povzbudí chuť na sex a pomôže im udržať silné emócie na uzde.

STRELEC

Strelci sú obvykle známi svojou nezávislosťou, optimizmom a dobrodružnou povahou. Sú veľmi optimistickí a vidia svet s pozitívnym pohľadom. Ich veselá nálada môže pritiahnuť druhých k pozitívnemu vnímaniu. Strelci majú tendenciu byť dobrodružní a radi objavujú nové miesta a skúšajú nové zážitky. 

Môžu mať sklony k netrpezlivosti a rýchlej nude. Vyžadujú si vzrušujúce a dynamické vzťahy. Niekedy môžu byť nezodpovední voči svojim záväzkom a povinnostiam, pretože sa cítia obmedzení. Majú tendenciu byť skeptickí voči dlhodobým vzťahom a môžu sa vyhýbať záväzkom. Žiaria s partnerom, ktorý je veľkorysý, flexibilný, slobodomyseľný a spontánny.

KOZOROŽEC

Kozorožci sú veľmi ambiciózni a majú tendenciu mať jasné ciele vo svojom živote. Sú pracovití a cieľavedomí. Majú silný zmysel pre zodpovednosť a plnia svoje povinnosti voči svojim partnerom a rodine. Rovnováha medzi emocionálnymi a praktickými aspektmi života je pre nich dôležitá.

V partnerstve si cenia vernosť a spoľahlivosť. Sú nezávislí a môžu potrebovať svoj osobný priestor na osobné záujmy a kariéru. Môžu mať vysoké očakávania od seba aj od svojich partnerov, čo môže viesť k stresu v vzťahu. Potrebujú partnera, ktorý je pozorný a starostlivý, pomáha mu zostať optimistom a zabezpečuje pohodlný rodinný život.

Pozri aj: 7 fascinujúcich dôvodov, prečo je žena v znamení RAK jedinečná

VODNÁR

Vodnári sú nezávislí, originálni a známi svojou humanitárnou povahou. Vodnári majú veľkú potrebu nezávislosti a slobody. Sú radi sami sebou a cenia si svoju osobnú autonómiu. Majú jedinečný pohľad na svet a milujú inovácie a kreativitu. 

Majú svoju vlastnú myseľ a myšlienky a nie vždy sa rýchlo prispôsobujú konvenčným normám. Niektorí Vodnári sa môžu záväzkom v partnerskom vzťahu vyhýbať alebo ho odkladať na neskoršie obdobie svojho života. Vodnár chce partnera, ktorý sa nesnaží ovládať ani meniť, miluje jeho jedinečnú individualitu a vnáša do života vášeň a teplo.

RYBY

Ryby majú citlivú, kreatívnu a empatickú povahu. Ľahko vnímajú emócie druhých a snažia sa byť podporujúci voči svojim partnerom. Ryby majú radi romantiku a môžu byť veľmi vášnivé a kreatívne vo vzťahu. Radi vyjadrujú svoje emócie. Majú silný intuitívny zmysel a často dokážu vnímať potreby a emócie svojich partnerov aj bez slov.

Niekedy majú sklony unikať problémom a konfrontáciám, čo môže byť výzvou vo vzťahu. Ryby môžu byť opatrné pri vytváraní vážneho záväzku vo vzťahu a potrebujú viac času na dôveru. Majú tendenciu idealizovať si svojich partnerov a často vidia svet skrz ružové okuliare. Potrebujú partnera, ktorý je praktický, ukazuje múdrosť, oceňuje ich starostlivú a citlivú povahu.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní